eKonto m to doskonały sposób dla każdego nastolatka na bezproblemowe rozpoczęcie nauki korzystania z usług bankowych. Rachunek jest całkowicie darmowy, oferuje szereg nowoczesnych rozwiązań i atrakcyjne bonusy w postaci zniżek i premii pieniężnej.

mBank należy do największych w Polsce. Jest też prekursorem nowoczesnej bankowości. To właśnie on uznawany jest za pierwszy w pełni internetowy bank w naszym kraju (wystartował w 2001 r. jako marka BRE Banku).

Także dziś organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego należy do rynkowej czołówki we wdrażaniu innowacji. To właśnie ona współtworzyła Blika, czyli polski system płatności mobilnych. Udostępniła również inne możliwości płacenia komórką: technologię HCE, Google Pay, a ostatnio – Apple Pay. Pełnoletnim konsumentom dysponującym dowodem osobistym umożliwia także otwarcie konta podczas rozmowy wideo z doradcą.

eKonto m to dobry sposób na naukę finansów

Jak większość dużych graczy, także mBank ma osobny rachunek bieżący adresowany do młodych klientów. Tutaj nazywa się on eKonto m. Mogą je otworzyć osoby w wieku 13-24 lata.

W obu przypadkach oferta prezentuje się bardzo dobrze. Młodsi klienci (osoby w wieku 13-20 lat) wszystkie podstawowe usługi otrzymują za darmo i nie muszą spełniać żadnych warunków. Nie muszą więc zasilać rachunku ani generować kartą określonych obrotów. Natomiast ci starsi (21-24 lata) powinni pamiętać o dwóch kwestiach.

Po pierwsze – o warunku zwalniającym z opłaty za obsługę karty debetowej (4 zł). By jej uniknąć, muszą wykonać min. pięć płatności bezgotówkowych plastikiem. Mogą to być operacje na dowolne kwoty.
Po drugie – o wypłatach z bankomatów. Jeśli pobiorą mniej niż 50 zł, zapłacą prowizję w wysokości 1,3 zł od każdej takiej operacji. A co jeśli potrzebują drobnych?

Mogą skorzystać z usługi cash-back przy robieniu zakupów w sklepie albo użyć Blika. Wszystkie wypłaty tym systemem są darmowe i nie obowiązuje w nich minimalny próg kwotowy. Z Blikiem współpracuje ponad 70 proc. bankomatów w Polsce, czyli przeszło 16 tys. urządzeń.

Widać więc, że eKonto m mBanku idealnie nadaje się na pierwszy rachunek bankowy w życiu. Można go polecić każdemu nastolatkowi, który chce w bezpieczny i bezkosztowy sposób zacząć uczyć się korzystania z usług bankowych i odpowiedzialnego zarządzania finansami osobistymi.

Wraz z wiekiem posiadacza zmieniają się warunki cenowe Konta dla młodych mBanku. Jeśli ktoś np. zaczął studia i otworzy rachunek jako 19-latek, to do 21. urodzin nie płaci za podstawowe usługi.

Po ukończeniu przez konsumenta 21 lat pojawią się pierwsze opłaty – za plastik i bankomaty. Jak wspomniano, obu da się uniknąć. Gdy klient osiągnie 25. rok życia, jego eKonto m przekształci się automatycznie w eKonto plus, gdzie tych opłat i obostrzeń jest więcej.

Podstawowe opłaty związane z Kontem dla młodych mBanku
Usługa Klient 13-20 lat Klient 21-24 lata
Prowadzenie konta 0 zł 0 zł
Karta debetowa 0 zł 0 zł* / 4 zł
Przelewy internetowe 0 zł 0 zł
Przelewy w oddziale 0 zł 0 zł
Bankomaty w kraju 0 zł 0 zł lub 1,3
zł / op.**
albo
0 zł Blikiem
Wypłata w oddziale 0 zł 0 zł
Wpłata w oddziale 0 zł 0 zł
Wpłatomaty własne,
Planet Cash, Casline
0 zł 0 zł
Cash-back 0 zł 0 zł
Polecenie zapłaty 0 zł 0 zł
Zlecenie stałe 0 zł 0 zł

Stan na 21.06.2018 r.
* – po wykonaniu pięciu płatności bezgotówkowych w miesiącu
** – przy wypłatach kwot mniejszych niż 50 zł naliczana jest zryczałtowana opłata 1,3 zł/op.; zasada nie obowiązuje przy wypłatach Blikiem

Korzyści z posiadania Konta dla młodych w mBanku

Brak opłat to niejedyny wyróżnik eKonta m w mBanku. Młody klient może nieodpłatnie spersonalizować swoją kartę płatniczą Visa Me, czyli nadać jej indywidualny wizerunek (zdjęcie, grafika, ilustracja). Do wyboru ma kilkadziesiąt propozycji z galerii banku podzielonych na kilka kategorii. Może też dostarczyć własny projekt. Dorośli klienci za taki przywilej płacą 2 zł miesięcznie.
Ponadto w ramach Konta dla młodych mBanku można korzystać z szeregu przydatnych funkcji:

 • przelewów natychmiastowych na numer telefonu za 0 zł – przydają się, gdy szybko trzeba oddać znajomemu jakąś kwotę (aplikacja – na podstawie danych z listy kontaktów użytkownika smartfona – podpowie, czy adresat będzie mógł odebrać taki przekaz od razu),
 • doładowań telefonu,
 • płatności komórką z różnym systemem operacyjnym i naklejki zbliżeniowej,
 • wypłat z bankomatów bez użycia karty,
 • mobilnej autoryzacji – transakcje zatwierdza się naciśnięciem wyświetlacza, nie trzeba przepisywać kodu SMS,
 • darmowych powiadomień push zamiast SMS-ów o zdarzeniach na rachunku,
 • darmowych szybkich przelewów przy zakupach internetowych (mTransfer) – formularz płatności uzupełnia się automatycznie, wystarczy tylko zatwierdzić transakcję,
 • autooszczędzania, czyli automatycznego odkładania drobnych kwot po każdej płatności.

Posiadaczom eKonta m przysługują też sięgające kilkudziesięciu procent zniżki u ponad 3 tys. partnerów mBanku. Należą do nich m.in. Cinema City, sklep Answear.com, szkoła językowa SpeakUp czy marki odzieżowe Levi’s i TopSecret. By z nich skorzystać, trzeba zapłacić za zakupy w danym punkcie czy sklepie kartą mBanku.

Premia za otwarcie eKonta m w mBanku

Podmiot kontrolowany przez Commerzbank słynie z różnych akcji promocyjnych. Część z nich skierowana jest do nowych klientów i ma za zadanie nakłonić ich do otwarcia i aktywnego korzystania z konta osobistego w mBanku.
W trwającej do 27 sierpnia promocji „Karta i odkładanie w Twoim stylu” nowi klienci mogą zarobić 100 zł w dwóch transzach po 50 zł. W tym celu muszą:

 • otworzyć eKonto m wraz z kartą debetową,
 • wykonać po min. pięć transakcji kartą na dowolne kwoty w dwóch kolejnych miesiącach,
 • uruchomić usługę automatycznego oszczędzania i odłożyć w ten sposób po min. 10 zł w dwóch kolejnych miesiącach.

Nagroda za dany miesiąc zostanie wypłacona w kolejnym miesiącu po spełnieniu warunków. Jeśli więc ktoś zawrze umowę w czerwcu, wymagania spełni w lipcu i sierpniu, to bonus otrzyma w sierpniu i wrześniu.

Konto dla młodych mBanku – podsumowanie

Zalety konta

 • Wszystkie podstawowe usługi za darmo – dla klientów poniżej 21 lat Każda wypłata o wartości poniżej 50 zł kartą debetową obarczona opłatą 1,3 zł – dotyczy klientów w wieku 21-24 lata,
 • Bezwarunkowo darmowe prowadzenie
 • Możliwość zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą pod prostym warunkiem,
 • Wszystkie bankomaty krajowe za darmo,
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • Premia dla nowych klientów (max 160 zł).

Wady konta

Każda wypłata o wartości poniżej 50 zł kartą debetową obarczona opłatą 1,3 zł – dotyczy klientów w wieku 21-24 lata


otwórz konto