Konto dla Młodych w PKO BP to jeden z najlepszych na rynku rachunków bieżących dla klientów poniżej 26. roku życia. Pod prostym do spełnienia warunkiem zapewnia zerowe koszty utrzymania i bezpłatny dostęp do bankomatów na całym świecie.

PKO BP to pod wieloma względami lider polskiego sektora bankowego. Ma najwięcej klientów, użytkowników bankowości online, największą sumę bilansową. Obsługuje również najwięcej kart debetowych i kredytowych. Należy do niego największa sieć oddziałów własnych i trzecia co do wielkości sieć placówek partnerskich. Pod względem liczby posiadanych bankomatów również zajmuje trzecie miejsce (za Euronetem i Planet Cash).

Bezpłatne Konto dla młodych w PKO BP

W szerokie palecie rachunków bieżących PKO BP znajdziemy też Konto dla Młodych. To ROR, który mogą otworzyć osoby w wieku 18-26 lat. Zrobią to w oddziale lub przez kuriera, wcześniej składając wniosek online. Czy powinni to zrobić?

Konto dla Młodych w PKO BP kusi atrakcyjnymi warunkami cenowymi. Jest prowadzone bezwarunkowo bezpłatnie. Posiadacz rachunku łatwo uniknie też opłaty za kartę, wykonując nią min. pięć płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty w miesiącu rozliczeniowym. W przypadku mniejszej liczby operacji opłata wyniesie od 1 do 5 zł, przy czym koszt obsługi plastiku jest odwrotnie proporcjonalny do liczby wykonanych nim płatności.

Uwaga! Należy pamiętać, że miesiąc rozliczeniowy w PKO BP rozpoczyna się wraz z dniem wydania plastiku, zatem nie musi się pokrywać z miesiącem kalendarzowym.

Przelewy wykonywane przez internet są darmowe. Konsument może również zlecać przelewy ekspresowe oraz przelewy błyskawiczne na numer telefonu. Za te pierwsze zapłaci 4,99 zł od sztuki, za drugie – 0,99 zł od sztuki (bez opłat, jeśli będzie to transfer na inny rachunek prowadzony przez PKO BP).

Wielką zaletą Konta dla Młodych PKO BP są darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie. Z tym że w przypadku operacji zagranicznych klient musi się liczyć z opłatami nakładanymi przez lokalnych operatorów (opłata surcharge). Ile one wynoszą? To zależy. Stosowna informacja zawsze pojawia się na ekranie urządzenia przed zatwierdzeniem transakcji.

Podobnie jak posiadacze innych kont PKO, również jego młodzi klienci nie są obciążani żadnymi prowizjami z tytułu operacji gotówkowych w placówkach. Za darmo skorzystają też z wpłatomatów własnych największego polskiego banku. Muszą za to płacić za wypłaty sklepowe (cash-back), realizację zlecenia stałego i polecenia zapłaty, jeśli jest ono wykonywane na rachunek prowadzony przez inny podmiot.

Podstawowe opłaty związane z PKO Kontem dla Młodych
Usługa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł* / 1-5 zł
Przelew internetowy 0 zł
Przelew w oddziale 8 zł
Obce bankomaty w kraju 0 zł
Wypłata w oddziale 0 zł
Wpłata w oddziale 0 zł
Wpłatomaty własne 0 zł
Cash-back 1 zł
Polecenie zapłaty 0 zł / 1 zł**
Zlecenie stałe 1,5 zł

* – pod warunkiem wykonania pięciu płatności bezgotówkowych w miesiącu rozliczeniowym
** – na rachunki w innych bankach

Karta wielowalutowa do konta dla młodych PKO BP

Możliwość zredukowania kosztów podstawowych usług do zera to tylko jeden z plusów konta dla młodych PKO. Niewątpliwie jest nim także karta wielowalutowa, która pozwala na uniknięcie kosztów przewalutowania przy płatnościach zagranicznych.

Klientom do 26 lat PKO BP wydaje plastiki z logo MasterCard. By zamienić je w karty wielowalutowe, należy powiązać z nimi konto walutowe. Można to zrobić w dowolnym kanale obsługi. Wówczas takie rachunki stają się darmowe, a konsument płaci bezpośrednio w jednostce dewizowej, z którym jest powiązana karta. Do wyboru jest aż siedem kont walutowych (EUR, USD, GBP, CHF, DKK, NOK, SEK).

Opcja wielowalutowości w karcie przydaje się nie tylko podczas wakacji. Świetnie sprawdzi się też w przypadku krótszych i dłuższych wymian studenckich czy wyjazdów na saksy. Można też używać jej do robienia zakupów w zagranicznych sklepach internetowych.

Drugim niezaprzeczalnym atutem PKO Konta dla Młodych jest aplikacja mobilna i jej funkcjonalności. Jest ich tak dużo, że do zarządzania swoimi finansami klient największego polskiego banku nie potrzebuje niczego więcej.

Jedyną istotną usługą, z której nie skorzysta się w komórce, jest wymiana walut. Ta odbywa się tylko w bankowości internetowej. Natomiast sam przelew walutowy można już zlecić w aplikacji IKO.

Co jeszcze potrafi to oprogramowanie, które dostępne jest na urządzenia z systemem Android, iOS oraz Windows? Poza standardowymi operacjami (historia, saldo, przelewy, lokaty, potwierdzenia, doładowania telefonu prepaid) można go użyć do:

 • wpłat i wypłat bez karty w wybranych urządzeniach samoobsługowych,
 • czasowej blokady kart,
 • zakupu ubezpieczenia podróżnego,
 • zbliżeniowego płacenia telefonem,
 • uzyskania debetu w rachunku i pożyczki,
 • utworzenia kodu QR i przesłania go innym użytkownikom.

W aplikacji mobilnej założymy także skarbonkę, która służy do gromadzenia środków na dowolny cel. Pomóc może w tym usługa Autooszczędzanie, czyli automatyczne odkładanie końcówek (zaokrąglenie kwoty płatności do 1 zł, stała kwota bądź stały procent od transakcji) z ROR-u na konto oszczędnościowe po każdej transakcji. PKO BP jest jednym z sześciu banków mających w ofercie takie narzędzie.

Bonusy do PKO Konta dla Młodych

Posiadacze lub osoby, które otworzą konto dla młodych w PKO BP, mogą liczyć na różne bonusy. Od czasu do czasu organizacja kierowana przez Zbigniewa Jagiełłę płaci za sam fakt zawarcia umowy. Warunkiem jest dokonanie tego w programie poleceń.

Znacznie częściej dla użytkowników aplikacji IKO dostępne są dodatkowe doładowania, zniżki na bilety do kina albo pizzę. Płacąc kartą, można też uzyskać rabaty u partnerów banku, których jest naprawdę sporo.

Konto dla Młodych w PKO BP – podsumowanie

Zalety konta

 • Darmowe prowadzenie konta Płatny cash-back, zlecenia stałe i polecenia zapłaty,
 • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę,
 • Darmowe bankomaty na całym świecie,
 • Karta z funkcją wielowalutowości,
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • Darmowe operacje gotówkowe w placówkach.

Wady konta

Płatny cash-back, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Jak założyć konto dla młodych w PKO?

Wypełnij wniosek na stronie internetowej banku. Umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera lub w placówce banku.


otwórz konto