Przy umiejętnym korzystaniu eKonto standard będzie całkowicie bezkosztowym rachunkiem bieżącym. Ponadto dzięki promocji z łatwymi do spełnienia warunkami jego posiadacz uzyska premię w wysokości 150 zł.

mBank to jeden potentatów polskiego sektora bankowego. Należy do tzw. wielkiej piątki, czyli instytucji o sumie bilansowej powyżej 100 mld zł. Na koniec I kw. 2018 r. jego aktywa przekraczały 127 mld zł.

Również inne wskaźniki potwierdzają, że powstała w 1986 r. jako Bank Rozwoju Eksportu organizacja zarządzana przez Cezarego Stypułkowskiego należy do rynkowej czołówki. W Polsce obsługuje ponad 4,1 mln klientów i prowadzi prawie 3,4 mln ROR-ów. Do tego od 2007 r. operuje również w Czechach i na Słowacji, gdzie z jej usług korzysta łącznie ok. 1,3 mln osób.

Podmiot kontrolowany przez niemiecki Commerzbank był pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce (start mBanku w 2001 r.). Swego czasu działał pod trzema markami (oprócz BRE i mBanku był jeszcze MultiBank), których unifikacja nastąpiła w 2013 r.

Popularne eKonto mBanku

Podstawowym rachunkiem bieżącym w ofercie mBanku jest eKonto standard. To jeden z najczęściej otwieranych ROR-ów w segmencie detalicznym. Corocznie umowę na jego prowadzenie zawiera ok. 150-180 tys. klientów.

Konto mBanku spełni oczekiwania tych, którzy szukają ROR-u darmowego w utrzymaniu i korzystają z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Sam rachunek jest bezpłatny, ale należy liczyć się z warunkową opłatą (4 zł) za obsługę karty debetowej. Lecz po wykonaniu nią w miesiącu min. pięciu płatności bezgotówkowych na dowolne kwoty, unika się tej daniny.
Klient może też bezpłatnie korzystać z:

 • zwykłych przelewów internetowych,
 • wpłatomatów własnych, Planet Cash i Cashline,
 • usługi cash-back,
 • zleceń stałych.

Jako że mBank pozycjonuje się jako bank dla klientów mobilnych i nowoczesnych, posiadacz eKonta standard powinien unikać operacji w oddziale. O ile za przelewy w placówce zapłaci względnie mało (2 zł), tak za każdą transakcję kasową bank pobierze od niego 9 zł.

Klienci lubiący automatyzować stałe płatności (prąd, gaz, telefon, czynsz itd.) powinni też pamiętać o opłacie za korzystanie z polecenia zapłaty. Wynosi ona 2 zł miesięcznie i jest naliczana za wszystkie zdefiniowane zlecenia.

Wypłaty z bankomatów przy eKoncie standard mBanku

Największym minusem eKonta standard mBanku jest dostęp do bankomatów. Za darmo klient pobierze gotówkę w maszynach przyoddziałowych, sieci Euronet, Planet Cash i BZ WBK. Łącznie to ponad 12,5 tys. urządzeń, czyli przeszło połowa funkcjonujących na polskim rynku.

Ale uwaga! Przy wypłacie kwot mniejszych niż 100 zł podmiot kierowany przez Cezarego Stypułkowskiego nalicza opłatę w wysokości 1,3 zł. Za każdą transakcję w innych bankomatach płaci się 7 zł. Jak zminimalizować te koszty?

W cenie 5 zł można wykupić miesięczny abonament na bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich maszyn. Jednak w tym przypadku też trzeba się liczyć z dodatkową prowizją za podejmowanie kwot mniejszych niż 100 zł.

Na szczęście jest sposób na to, by zupełnie za darmo i bez kwoty minimalnej pobierać pieniądze ze wszystkich bankomatów. Chodzi o Blika. W tym przypadku minimalny próg 100 zł nie obowiązuje. Wypłaty Blikiem są możliwe w przeszło 16 tys. urządzeń (70 proc. istniejących).

Podstawowe opłaty związane z eKontem standard
Usługa / taryfa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł* / 4 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Przelewy w oddziale 2 zł / op.
Obce bankomaty w kraju 7 zł / op.
lub
5 zł / m-c
lub
0 zł Blikiem
Darmowe bankomaty w kraju** własne
Euronet
Planet Cash
BZ WBK
Wypłata w oddziale 9 zł / op.
Wpłata w oddziale 9 zł / op.
Wpłatomaty własne, Planet Cash i Cashline 0 zł
Cash-back 0 zł
Polecenie zapłaty 0 zł
(ale 2 zł/m-c za korzystanie z usługi)
Zlecenie stałe 0 zł

* – po wykonaniu pięciu płatności bezgotówkowych w miesiącu
** – przy wypłatach kwot mniejszych niż 100 zł naliczana jest zryczałtowana opłata 1,3 zł/op.; zasada nie obowiązuje przy wypłatach Blikiem

eKonto standard na smartfonie

eKonto w mBanku to nowoczesny ROR w pełnym tego słowa znaczeniu. Oferuje dostęp do rozwiązań, które ułatwiają życie. Chodzi tu np. o:

 • przelewy błyskawiczne na numer telefonu,
 • samouzupełniające się przelewy podczas zakupów internetowych (mTransfer),
 • automatyczne oszczędzanie (mSaver),
 • mBilans (usługa automatycznego wyrównywania salda na koncie osobistym środkami z konta oszczędnościowego),
 • czynną całodobowo platformę wymiany walut (mKantor).

Kontem mBanku można wygodnie zarządzać z poziomu smartfona. Jego aplikacja mobilna jest bardzo funkcjonalna, co potwierdzają regularne wyróżnienia w branżowych konkursach w kraju (m.in. „Przyjazny Bank Newsweeka”) i za granicą (m.in. Mobile Trends Award).

Przykładowo jako jedna z nielicznych na rynku umożliwia zawarcie umowy o ROR podczas rozmowy wideo z doradcą – bez podpisywania papierowych dokumentów, bez czekania na kuriera, bez stania w kolejkach.

Posiadacze eKonta standard mogą też korzystać z mobilnej autoryzacji. Polega ona na zatwierdzaniu transakcji internetowych naciśnięciem wyświetlacza zamiast wpisywania kodu otrzymanego SMS-em.

Premia za otwarcie eKonta w mBanku

mBank systematycznie organizuje promocje, w których nagradza nowych klientów za otwarcie rachunku bieżącego i aktywność. Niedawno uruchomił ofertę „eKonto z premią”, w ramach której można zarobić łącznie do 150 zł/
Żeby zyskać 100 zł należy:

 1. Do 29 maja 2019 otworzyć konto osobiste w taryfie standard lub plus z kartą debetową.
 2. W ciągu 7 dni od otwarcia konta zasilić je jednorazowo kwotą min 1 000 zł.
 3. Wykonać min 5 transakcji na dowolną kwotę.

Aby zyskać 50 zł należy:

 1. W kolejnym miesiącu zasilić swoje konto kwotą min 1 000 zł.
 2. Wykonać min 5 transakcji na dowolną kwotę.
eKonto standard mBanku – podsumowanie

Zalety konta

 • Bezwarunkowo darmowe prowadzenie Każda wypłata o wartości poniżej 100 zł kartą debetową z darmowych bankomatów obarczona opłatą 1,3 zł,
 • Możliwość zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą,
 • Wszystkie bankomaty krajowe za darmo – przy wypłacie Blikiem,
 • Możliwość otwarcia konta podczas rozmowy wideo z poziomu smartfona,
 • Prowadzenie kont walutowych za 0 zł,
 • Funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • Premia dla nowych klientów (max 150 zł).

Wady konta

Każda wypłata o wartości poniżej 100 zł kartą debetową z darmowych bankomatów obarczona opłatą 1,3 zł.


otwórz konto