Flagowe konto osobiste ING Banku Śląskiego zadowoli nowoczesnych klientów, którzy rzadko zaglądają do oddziału, często używają karty i lubią technologiczne nowinki. Takie osoby nie tylko nie zapłacą ani grosza za rachunek, ale też otrzymają nawet 160 zł premii za korzystanie z niego.

ING Bank Śląski to jeden z największych i najstarszych banków komercyjnych o profilu uniwersalnym w Polsce. Powstał w 1988 r. jako państwowy Bank Śląski. Na giełdę trafił w 1994 r. Mniejszościowy pakiet akcji kupiła wtedy międzynarodowa grupa ING, która dwa lata później została większościowym udziałowcem banku. Pod obecną nazwą funkcjonuje on od 2001 r.

Konto Direct ING jest jednym z najczęściej otwieranych

Pod względem aktywów (124 mld zł) i liczby klientów ogółem (4,6 mln) instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza zajmuje miejsce w czołowej piątce. Od lat należy też do ścisłej rynkowej czołówki (ostatnio w TOP3) w liczbie otwieranych kont osobistych.

Corocznie umowę o prowadzenie Konta z Lwem Direct zawiera 200-250 tys. osób. Dzieje się tak dzięki atrakcyjnej ofercie oraz bonusowi pieniężnemu dla nowych klientów, którzy wykażą się aktywnością.

Konto Banku Śląskiego to w pełni funkcjonalny ROR, który jest wyposażony w szereg przydatnych i wartościowych rozwiązań. Z tego powodu może być on kontem głównym, tj. pierwszego wyboru.

Należy jednak zastrzec, że Konto Direct to ROR przeznaczony dla osób, które większość operacji wykonują samodzielnie przez bankowość online i unikają operacji kasowych (wpłaty, wypłaty w oddziale). Tak sprofilowany klient przy umiejętnym korzystaniu nie poniesie żadnych kosztów związanych z posiadaniem konta w ING.

Ile kosztuje konto osobiste w ING Banku Śląskim?

Prowadzenie Konta z Lwem jest bowiem bezwarunkowo darmowe. Podobnie jak:

 • zwykłe przelewy internetowe,
 • zlecenia stałe,
 • polecenia zapłaty,
 • wpłaty we wpłatomatach własnych i Planet Cash,
 • usługa cash-back (wypłata gotówki w sklepie przy okazji płatności kartą).

W przypadku karty debetowej trzeba liczyć się z warunkową opłatą w wysokości 7 zł miesięcznie. Jednak po wydaniu nią min. 300 zł, bank nie nalicza tej daniny. Klientów poniżej 26. roku życia obowiązuje niższy próg wydatków plastikiem – 200 zł.

Co z bankomatami? Bezpłatnie można pobierać gotówkę z maszyn własnych i sieci Planet Cash. W sumie to ponad 4300 urządzeń, czyli 1/5 istniejących na rynku (stan na koniec I kw. 2018 r.). Dodatkowo pierwsza w miesiącu wypłata z obcego bankomatu jest darmowa. Za każdą kolejną płaci się 5 zł. To stosunkowo niewiele na tle konkurencji.

Ponadto w każdym miesiącu klient może skorzystać z jednej darmowej wypłaty z maszyny innej sieci, jeśli operację przeprowadzi przy użyciu systemu Blik. Za każdą kolejną wypłatę Blikiem zapłaci 2,5 zł. Jak obejść to ograniczenie? Klienci, którzy chcą mieć swobodny dostęp do gotówki, mogą wykupić abonament na bezprowizyjne wypłaty z obcych maszyn. Koszt usługi to 15 zł / mies. i obejmuje ona darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych i zagranicznych.

Uwaga! W ING Banku Śląskim miesiąc rozliczeniowy trwa od 29. dnia danego miesiąca do 28. dnia kolejnego. To ważne, bo rzutuje na ewentualne koszty związane z utrzymaniem Konta Direct. W każdym miesiącu rozliczeniowym można po razie bezpłatnie wykonać:

 • wpłatę gotówkową na konto oszczędnościowe w oddziale,
 • wypłatę gotówkową z KO w oddziale,
 • przelew zewnętrzny z KO,
 • wypłatę z obcego bankomatu kartą,
 • wypłatę z obcego bankomatu Blikiem.
Podstawowe opłaty związane z Kontem Direct
Usługa / taryfa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł
Karta debetowa 0 zł* / 7 zł
Przelewy internetowe 0 zł
Przelewy w oddziale 9 zł/op.
Obce bankomaty w kraju 2,5 zł/op.
lub
5 zł/m-c**
Wypłata w oddziale 9 zł/op
Wpłata w oddziale 9 zł/op.
Wpłatomaty własne 0 zł
Cash-back 0 zł
Polecenie zapłaty 0 zł
Zlecenie stałe 0 zł

* – po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł w miesiącu (w przypadku klientów w wieku do 26 lat – 200 zł)
** – pierwsza wypłata w miesiącu bez prowizji. Wypłata Blikiem – 2,5 zł, wypłata kartą – 5 zł

Pożyteczne funkcjonalności Konta Direct ING Banku Śląskiego

Niskie czy nawet zerowe koszty utrzymania ROR-u to niejedyna zaleta konta osobistego w organizacji kierowanej przez Brunona Bartkiewicza. Można go wyróżnić również za szereg przydatnych funkcjonalności:

 1. Kartę wielowalutową i płatności bez przewalutowania w EUR, USD i GBP
  W praktyce jest to karta debetowa w PLN, którą można podłączyć do rachunków walutowych. Tym samym można mieć jeden plastik do wielu rachunków. Narzędzie samo wykrywa walutę transakcji i obciąża nią odpowiednie konto (jeśli wcześniej zapewni się na nim wystarczające środki).
 2. Konta walutowe za 0 zł i kantor online dostępne też w telefonie
 3. Przelewy ekspresowe,
  Koszt: 5 zł przez internet i 10 zł w oddziale.
 4. Aplikację mobilną
  Umożliwia obsługę rachunku z poziomu smartfona.
 5. System płatności mobilnych Blik
 6. Przelewy na telefon za 0 zł
  To jedna z możliwości Blika. Oprócz wygody i braku opłat jej zaletą transferów P2P jest szybkość realizacji. Przelewy tego typu są wykonywane natychmiast.
 7. Kartę wirtualną
  To instrument płatniczy, który nie ma fizycznej postaci. Wyrabia się go i zapisuje w telefonie, dzięki czemu można nim płacić zbliżeniowo w terminalach POS oraz internecie, a także wypłacać gotówkę z maszyn z czytnikiem NFC. Koszt karty to 7 zł, ale po wydaniu nią min. 300 (200) zł w miesiącu unika się tej opłaty. Co ważne, w ING minimalny próg wydatków kartą liczony jest łącznie dla wszystkich posiadanych instrumentów.
 8. Naklejkę zbliżeniową
  Zbliżak to karta w niestandardowej formie. Można go umieścić np. na telefonie, etui albo dowolnym przedmiocie, z którym się nie rozstajemy.
 9. Samouzupełniające się przelewy
  Rozwiązanie, które przyspiesza zakupy internetowe. By z niego skorzystać, na etapie wyboru metody płatności w e-sklepie należy wskazać funkcję „Płać z ING”. W ING Banku Śląskim pay-by-linki, czyli szybkie przelewy, są darmowe.
 10. Wpłaty we wpłatomatach bez karty
  ING Bank Śląski to jeden z wielu banków, który umożliwia wpłaty z wykorzystaniem kodu Blik. Rozwiązanie dostępne jest w maszynach własnych i sieci Planet Cash.
 11. Autooszczędzanie
  Tutaj przybiera ono postać zaokrąglania kwot transakcji (karta, przelew) do 5 lub 10 zł albo odkładania wybranego (1-10) procentu transakcji.
Konto oszczędnościowe w ING na 2,5%

Jeśli ktoś oprócz pieniędzy na bieżące wydatki chciałby w ING Banku Śląskim ulokować nadwyżki, nie zawiedzie się. Na koncie oszczędnościowym zarobić może 2,5 proc. Standardowe oprocentowanie wynosi 0,7 proc.

Chodzi o ofertę „OKO Bonus na start”, która jest adresowana do nowych klientów. By zarobić 2,5 proc., muszą oni po prostu otworzyć Otwarte Konto Oszczędnościowe.

Z podobnej propozycji („OKO Bonus”) skorzystają obecni klienci. Jednak oni muszą wpłacić nowe środki. Za takowe bank uznaje nadwyżkę względem salda produktów depozytowych (konta oszczędnościowe, lokaty, lokaty inwestycyjne).

W obu przypadkach podwyższona stawka dotyczy kwot do 100 tys. zł i obowiązuje przez cztery miesiące. Dla „OKO Bonus” czas ten liczony jest od pierwszego zasilenia nowymi środkami. Obie oferty dostępne są regularnie odnawiane przez bank.

Uwaga! Bonusowe odsetki wypłacane są po zakończeniu okresu promocyjnego. Natomiast co miesiąc bank dopisuje standardowe 0,7 proc. Warto dodać, że wszystkie przelewy internetowe z konta oszczędnościowego na ROR w ING Banku Śląskim są realizowane bezpłatnie. To rzadkość na rynku. Konkurencja limituje takie transfery do jednego-dwóch w miesiącu.

Konto z Lwem Direct w ING – podsumowanie

Zalety konta

 • Bezwarunkowo darmowe prowadzenie,
 • Możliwość zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą,
 • Karta wielowalutowa bez dodatkowych opłat,
 • Konto oszczędnościowe na 2,5 proc.,
 • Bonus do 160 zł dla nowych klientów,
 • Nielimitowane przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego.

Wady konta

Płatne obce bankomaty inne niż Planet Cash (poza I wypłatą w miesiącu.

Jak otworzyć konto w ING Banku?

Wniosek o otwarcie rachunku możesz wypełnić na stronie internetowej banku. Jest to najwygodniejszy sposób i równocześnie jeden z warunków otrzymania premii. Możesz też udać się do placówki. Umowę podpiszesz za pośrednictwem kuriera lub w oddziale.


otwórz konto