Konto za Zero w PKO BP spełnia oczekiwania wielu różnych grup klientów. Konstrukcja opłat oraz oferowane wraz z nim rozwiązania technologiczne sprawiają, że zadowoleni będą z niego zarówno nowocześni, jak i bardziej tradycyjni konsumenci.

PKO BP to najstarszy i największy bank w Polsce o profilu uniwersalnym. Ma najwięcej klientów (9,5 mln) i aktywów (274 mld zł – to więcej niż bank nr 3 i 4 razem wzięte); obsługuje najwięcej (7,8 mln szt.) kart (debetowych i kredytowych) i udziela najwięcej kredytów.

Ponadto dysponuje najszerszą siecią oddziałów (prawie 1200) i trzecią największą siecią placówek agencyjnych (ponad 700). Stanowi również najważniejsze ogniwo grupy kapitałowej skupiającej firmy świadczące szeroki wachlarz usług finansowych. Od 2004 r. akcje PKO BP są notowane na GPW, ale ich pakiet kontrolny należy do skarbu państwa.

Konto w PKO BP dla każdego

Podstawowym ROR-em w ofercie organizacji kierowanej przez Zbigniewa Jagiełłę jest PKO Konto za Zero. To rachunek kierowany zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych klientów.

Pierwsi, czujący sentyment do najstarszej marki na naszym rynku, mają dostęp do rachunku poprzez dużą i gęstą sieć placówek. Czują się też bezpiecznie, wiedząc że ich pieniądze spoczywają w banku kontrolowanym przez skarb państwa.

Drudzy mogą wygodnie zarządzać swoimi finansami za pośrednictwem jednej z najlepszych aplikacji bankowych i nie płacić za podstawowe usługi. Poza tym rozbudowana bankowość internetowa daje im dostęp do wielu różnych rozwiązań finansowych (akcje, obligacje, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, emerytura).

Ile kosztuje Konto za Zero PKO BP?

PKO Konto za Zero jest warunkowo darmowym rachunkiem bieżącym. By uniknąć opłaty za jego prowadzenie, trzeba wyrobić do niego kartę lub być beneficjentem programu 500+. Z kolei by nie płacić za jej obsługę, trzeba w miesiącu rozliczeniowym wykonać nią obroty bezgotówkowe na łącznie min. 300 zł (200 zł dla beneficjentów 500+). Nie jest to dużo dla kogoś, kto uczyni Konto za Zero swoim kontem pierwszego wyboru i np. będzie na nie otrzymywać wynagrodzenie.

Uwaga! Okres rozliczeniowy uzależniony jest od dnia zawarcia umowy i może nie pokrywać się z miesiącem kalendarzowym.

Standardowo zwykłe przelewy internetowe z Konta za Zero PKO można wykonywać za darmo. Te w oddziale kosztuję 5,99 zł od sztuki.

Co z bankomatami? Gotówkę bez prowizji można podjąć w maszynach własnych największego banku w Polsce. Na koniec marca br. było ich ponad 3100, czyli co siódmy istniejący w naszym kraju. Za każdą wypłatę z obcego bankomatu płaci się prowizję w wysokości 3 proc. i nie mniej niż 5 zł. Jeśli więc ktoś pobierze mniej niż 170 zł i tak zapłaci minimalną prowizję.

Od czasu do czasu organizacja zarządzana przez Zbigniewa Jagiełłę organizuje promocje, w ramach których w dowolnym bankomacie można realizować darmowe wypłaty Blikiem, czyli bez użycia karty.

Mając Konto za Zero w PKO BP, zapłacimy też za cash-back oraz polecenie zapłaty, jeśli jest ono realizowane na rachunek prowadzony przez inny podmiot. Przy zleceniu stałym opłaty występują tylko wtedy, gdy ustanawiamy lub modyfikujemy je w kanale innym niż internet.

Na szczęście operacje gotówkowe w placówkach są bezpłatne. To dobra wiadomość dla starszych klientów, którzy wolą wpłacać i wypłacać pieniądze w kasie, bo np. nie umieją albo boją się korzystać z maszyn samoobsługowych. Dzięki oddziałom zlokalizowanym także w małych miasteczkach mogą realizować operacji na rachunku w dogodny dla siebie sposób.

Podstawowe opłaty związane z PKO Kontem za Zero
Usługa Opłata
Prowadzenie konta 0 zł* / 8 zł
Karta debetowa 0 zł / 1,90 zł / 8 zł**
Przelewy internetowe 0 zł
Przelewy w oddziale 5,99 zł / op.
Obce bankomaty w kraju 3% (min. 5 zł / op.)
Wypłata w oddziale 0 zł
Wpłata w oddziale 0 zł
Wpłatomaty własne 0 zł
Cash-back 1 zł / op.
Polecenie zapłaty 0 zł / 1 zł***
Zlecenie stałe 0 zł

* – pod warunkiem posiadania niezastrzeżonej karty debetowej
** – 0 zł – po wykonaniu płatności bezgotówkowych na łącznie min. 300 zł (200 zł – beneficjenci 500+) w miesiącu.
W innym wypadku opłata 8 zł (standardowy rachunek) lub 1,90 zł (rachunek beneficjenta 500+)
*** – na rachunki w innych bankach

Ciekawe i użyteczne funkcje konta PKO BP

Przez długie lata PKO BP był kojarzony z instytucją anachroniczną, która nie nadąża za zmianami technologicznymi zachodzącymi w branży. Ale to już przeszłość. Od pewnego czasu instytucja kontrolowana przez skarb państwa należy do najbardziej nowoczesnych, chętnie inwestuje w innowacje.

To właśnie PKO BP stworzył aplikację IKO, która dała początek systemowi płatności mobilnych Blik. Wiosną br. IKO zostało wybrane przez brytyjski miesięcznik finansowy „Retail Banker International” najlepszą aplikacją bankową na świecie. Pod uwagę brano produkty 100 największych banków.

Oprogramowanie, które dostępne jest także na urządzenia z mniej popularnym Windowsem, umożliwia np. płacenie zbliżeniowe telefonem, wypłaty i wpłaty bez użycia karty czy czasowe blokowanie plastików. Ta ostatnia funkcja przydaje się np., gdy zapodzieje nam się karta albo zostawiamy ją w miejscu narażonym na kradzież (basen, siłownia, solarium).

Z poziomu IKO wykonać można też przelew natychmiastowy na telefon. Co prawda kosztuje on 99 groszy, ale to i tak mniej niż klasyczny przelew ekspresowy, za który trzeba zapłacić cztery razy więcej.

Klienci największego polskiego banku mogą też korzystać z automatycznego oszczędzania. Do wyboru są trzy sposoby odkładania drobnych: zaokrąglenie kwoty transakcji (karta, przelew) do 1 zł, stała kwota od transakcji bądź stały procent od transakcji.

Organizacja zarządzana przez Zbigniewa Jagiełłę znajduje się w nielicznym gronie instytucji wydających karty wielowalutowe. Od niedawna może ją mieć każdy klient PKO BP (wcześniej – tylko osoby zamożne). Wystarczy, że otworzy rachunek walutowy i powiąże go z kartą, która w ten sposób zyska możliwość rozliczania transakcji zagranicznych bezpośrednio w obcej walucie.

Karta wielowalutowa PKO BP rozlicza płatności w siedmiu jednostkach dewizowych. Oprócz EUR, USD, GBP i CHF można nią płacić bez przewalutowania także w SEK, DKK i NOK. Dzięki sprzężeniu konta walutowego z kartą debetową to pierwsze prowadzone jest za darmo.

Lista funkcjonalności aplikacji IKO, która jest dostępna dla posiadaczy Konta za Zero, liczy bardzo wiele pozycji. Z tych najważniejszych warto jeszcze wymienić przelewy walutowe, uzyskanie debetu w koncie, wnioskowanie o pożyczkę gotówkową i zakup ubezpieczenia podróżnego.

Natomiast w bankowości internetowej klient wymieni dewizy po korzystnym kursie. Kantor online realizuje transakcje w dni robocze w godz. 7-23.

Konto za Zero w PKO BP – podsumowanie

Zalety konta

  • Możliwość uniknięcia opłaty za konto Płatne obce bankomaty,
  • Możliwość uniknięcia opłaty za kartę,
  • Karta z funkcją wielowalutowości,
  • Funkcjonalna aplikacja mobilna,
  • Darmowe operacje gotówkowe w placówkach.

Wady konta

Płatne obce bankomaty

Jak założyć konto za zero?

Złóż wniosek przez internet. Umowę podpiszesz w obecności kuriera lub w oddziale


otwórz konto